Telefon : +90(212) 565 0106 E-Posta : info@lubecktur.com 

Kapadokya Ihlara Hacıbektaş Turu

Yarım Pansiyon
Konaklamalı Tur

Gezilecek Yerler:
GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - UÇHİSAR - ÜRGÜP - ONYX TAŞ ATÖLYELERİ - ÇAVUŞİN - PAŞABAĞI - AVANOS - DERVENT PAŞA BAĞLARI - HACIBEKTAŞ - DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - NARLIGÖL - IHLARA VADİSİ - TUZ GÖLÜ
2 Gece 3 Gün 2 Gece Otel Konaklaması

Beni telefonla arayın

Online Rezervasyon Tur Tarihleri
598,00 TL
299,00 TL


Tur Programı

» 1. GÜN : GECE YOLCULUĞU


Kalkış noktalarımız :
21.00 Bakırköy Boyner Önü
22.00 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
23.20 Kartal Yemek Center
23.30 Çayırova Mcdonalds Önü
00.15 İzmit Asya otel karşısı
04.30 Ankara Söğütözü Armada karşısı (Söğütözü Ulusoy Tesisleri) önünden hareketle Aksaray yoluyla Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki Kapadokya bölgesine doğru gece yolculuğu ile turumuza başlıyoruz.
Rota : İstanbul - Ankara (450 KM), Ankara - Kapadokya (300 KM)

» 2. GÜN : TUZ GÖLÜ - IHLARA VADİSİ - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – ÜÇ GÜZELLER - SİNASSOS - UÇHİSAR - GÜVERCİNLİK VADİSİ - ÜRGÜP - ONYX TAŞ ATÖLYESİ


Sabah tesiste alacağımız serbest kahvaltı sonrasında ilk olarak Tuz Gölü'nde fotoğraf molası vererek Melendiz Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Burada Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. Ardından Göreme Vadisinde bulunan yüzyıllar boyunca keşişlere ev sahipliği yapan kiliseleri ile ünlü Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise, Yemekhane, Mutfak, Kiler, Şaraphane, Tokalı Kilise gezilerimizi yapıyoruz. Ardından Ürgüp’te bulunan Turasan Şarap Fabrikasını geziyoruz. Burada şarap mahzenlerini gezip bölgenin meşhur şaraplarını tadabilirsiniz. Daha sonra öğle yemeğimizi almak için Uçhisar’a gidiyoruz. Öğle yemeğimizden sonra Uçhisar Kalesi, Güvercinlik Vadisi ve Üçgüzeller gezilerimizin ardından Onyx Taş Atölyesine konuk oluyoruz. Burada taşlarının işlenişi ve alışveriş molamızın ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.
Dileyen misafirlerimizle akşam yemeği sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz. (EKSTRA 55 TL)

Kahvaltı : Sabah serbest olarak alınacaktır (EKSTRA)
Öğle Yemeği : Bindallı Restaurant (EKSTRA)
Akşam Yemeği : Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama : Turban Otel, Suhan Otel, Mustafa Otel, Uset Otel vb.
Türk Gecesi : Alay Han Restorant
Rota : Ankara - Tuz Gölü (160 KM), Tuz Gölü - Ihlara Vadisi (107 KM), Ihlara Vadisi -Göreme (80 KM), Göreme – Ürgüp (8 KM), Ürgüp – Uçhisar (15 KM)

» 3. GÜN: ÇAVUŞİN - PAŞABAĞI - AVANOS – KIZILIRMAK - ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYESİ - DERVENT VADİSİ


Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından ilk olarak düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehrine hareket ediyoruz. Ardından Kapadokya bölgesinin Kızılırmak kenarında yer alan Avanos ilçesinde çanak çömlek atölyelerini ziyaret ediyoruz. Burada çanak çömlek yapımı sunumunu izleyip alışveriş yaptıktan sonra Kızılırmak kenarında serbest zaman veriyoruz. Buradaki gezilerimizin ardından öğlen yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Paşabağı ve eski adı hayal vadisi olan Dervent Vadisi gezilerimiz yapıyoruz. Buradaki gezilerimiz tamamladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Uranüs Restaurant (EKSTRA)
Akşam Yemeği : Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Konaklama : Turban Otel, Suhan Otel, Mustafa Otel, Uset Otel vb.
Rota : Derinkuyu – Avanos (45 KM), Avanos – Paşabağı (10 KM)


» 4.GÜN : BALON TURU – HACIBEKTAŞ - KIRKLAR MEYDANI - PİR EVİ - ÜÇÜNCÜ AVLU - KİLER EVİ - MEYDAN EVİ - AŞ EVİ - KIZILIRMAK


Sabah otelimizde alınan sabah kahvaltı sonrasında (Kahvaltı öncesi BALON TURU 300 TL) Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Camii, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu (Nadar Avlusu) gezip, dönüşte Kızılırmak Nehrinin kenarında yürüyüş yaptıktan sonra bir halı atölyesinde en eski el sanatlarımızdan olan ve dünyaca ünlü Türk halılarından örnekler görüyoruz. Buradaki gezilerimizin ardından vereceğimiz molalar eşliğinde İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyoruz. Neşeli bir yolculuğun ardından diğer gezilerimizde tekrar görüşmek üzere, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe veya set menü olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Mola tesisinde alınacaktır
Akşam Yemeği : Dönüş yolculuğu esnasında tesislerimizde alınacaktır. (EKSTRA)
Konaklama : Bu gün dönüş günüdür. Konaklama yapılmayacaktır.
Rota : Hacibektaş – Ankara (220 KM), Ankara – İstanbul (450 KM)


» FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER


- Turban Otel , Suhan Otel , Mustafa Otel , Uset Otel vb oteller
- Lüks otobüslerle ulaşım
- Araç içi ikramları
- Tüm çevre gezileri
- Rehberlik hizmetleri
- 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası


» FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Otelde yapılan özel harcamalar
- Tüm yemeklerde alınan içecekler
- Öğle yemekleri
- Ekstra Turlar
-Balon Turu
-Türk Gecesi

 

» MÜZE KART BİLGİSİ


Müzekart Nedir?:
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 20 TL, tam Müzekart 40 TL ücret karşılığında alınabilir.
Maximum kredi kartı olan misafirler kimlik ibraz ederek müze kart indiriminden yararlanırlar.
İndirimli Müze Kart:
T.C. vatandaşı olan Öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ile bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini ibraz etmeleri durumunda tur fiyatı üzerinden 40 TL indirim hakkına sahip olurlar. Ancak ilk gezecekleri müzede 20 TL ödeyerek kendilerine indirimli Müzekart almaları gerekmektedir.
17 yaş altı ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadır.
Önemli Bilgi!
Belirtilen tarihler arası geçerli olan turda daha önceden alınmış Müzekart’a sahip olan misafirlerimiz 40 TL indirim hakkına sahip olurlar.
T.C. vatandaşı olmayan misafirlere Müzekart uygulaması yapılamamaktadır. Bu durumda olan misafirlerimiz indirimli kapsamına girerler ve 40 TL indirim alma hakkına sahip olurlar ve müzelerde, müze giriş ücretleri kendilerine aittir.


» ÖNEMLİ BİLGİ


TÜRK GECESİ (EKSTRA - 55 TL) : Kapadokya bölgesine özgü, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik bir mekan olan HALAYHAN'da gerçekleştiriliyor. Limitsiz yerli içecekler ve Türk usulü mezeler, kuruyemiş, Meyve eşliğinde Türkiye'nin değişik yörelerinden halk oyunları, showlar, oryantal ve bazı bölümlerinde eşlik edebileceğimiz eğlencemiz keyifli hale geliyor...
BALON TURU (EKSTRA - 110 Euro) : Sabah erken saatlerde otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz (tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor. Kredi kartı ile yapılacak ödemelerde ilave +10 Euro fark ödenmesi gerekmektedir.


» KULLANILACAK ARAÇLAR


Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre olmaktadır.
38 kişi veüzeri Otokar Doruk MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna , MitsubishiSafir, Neoplan Tourliner-Cityliner
31 kişiyekadar lüks Otokar SultanMaxi
27 kişiyekadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
15 kişiyekadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.
MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO
46+1koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat,biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.
NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER
46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat,biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.
MAN FORTUNA
46+1koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılımutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvdoynatıcı
MİTSUBİSHİ SAFİR
46+1koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılımutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvdoynatıcı
OTOKAR DORUK
38+1koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, SesSistemi,15 Lcd Tv
OTOKAR SULTAN MAXİ
31+1koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi,15 Lcd Tv
ISUZU NOVO –ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN
27+1koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi,15 Lcd Tv
MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER
15 + 1koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcaksu ünitesi