Telefon : +90(212) 565 0106 E-Posta : info@lubecktur.com 

Konya Şeb-i Arus Turu

 

Yarım Pansiyon
Konaklamalı

Gezilecek Yerler:
Mevlana Müzesi,Karatay Müzesi,Alaaddin Camii, Selimiye Camii,İzzet Koyunoğlu Müzesi, Şems-i Tebrizi,İnce Minare,Meram Bağları,Tavus Baba Türbesi, Sille
2 Gece 2 Gün 1 Gece Otel Konaklaması

Beni telefonla arayın

Online Rezervasyon Tur Tarihleri
438,00 TL
219,00 TL

 


Tur Programı

KONYA ŞEB - İ ARUS TURU


Mevlâna ölüm gününü yeniden doğuş günü olarak kabul ediliyor. O öldüğü zaman sevdiğine yani Allah’ına kavuşacaktı. Mevlâna ölüm gününe düğün günü veya gelin gecesi manasına gelen“Şeb-i Arûs” diyordu.
Mevlana'yı anma törenleri, 7-17 Aralık tarihlerinde yapılır. 17 Aralık Mevlana'nın ölüm günüdür. Ayini Şerif (ilahiler ve dua) ve Mukabele-i Şerif (semazenler-sema) şeklinde yapılmaktadır. Gelin Mevlana'nın 743. yıl dönümüne düğün gününe birlikte gidelim.

 

ARAÇ KALKIŞ NOKTALARI VE SAATLERİ


21:30 İncirli Metrobüs Durağı Alfemo Mobilya Önü
22:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü
23.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
23:10 Kartal Köprüsü Altı
23:30 Çayırova Mc Donald's Önü
00:15 İzmit Halkevi Önü
04:30 Armada Karşısı Söğütözü Ulusoy Terminali

 

KONYA – MEVLANA MÜZESİ – ŞEMS – İ TEBRİZİ TÜRBESİ – KARATAY MEDRESESİ


Siz değerli misafirlerimizle buluşma noktalarından karşılıyoruz. Tanışma ve rehberimiz program hakkında bilgilendirme yapıyor ve Konya ' ya doğru hareket ediyoruz.Değerli misafirlerimiz sabah 08.00 civarlarında Konya’ya varış. Şehirde serbest kahvaltı molamızı veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından gezimize Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Kuzey batı yönünde müzemizin içinde yer alan derviş hücreleri, güney yönünde yer alan matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân ( Susmuslar ) kapısından sonra avlunun doğusunda ise Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana bina gezimizi yaparak, avluya Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan selse bil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Ardından Koyunoğlu Müzesi geziyoruz. Sonrasında Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebrizi Türbesini ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından biraz dinlenmek adına Alâeddin Tepesinde kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından Alâeddin Tepesinde bulunan Alâeddin Cami geziyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Yemekte Konya mutfağının lezzetlerini tadıyoruz. Yemeğimizin ardından Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesi 1955’den günümüzde Karatay Cini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663’de yaptırılan İnce Minare Medresesini gezdikten sonra Meram Bağlarına gidiyoruz. Günümüzü burada bitirerek otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Yemek sonrasında sema törenini izlemek üzere hareket ediyoruz. Sema töreninin ardından otelimize dönüş.

Sabah Kahvaltısı : İlk gün sabah kahvaltısı yolda ekstra olarak tesiste alınacaktır
Öğle Yemeği : Etli ekmek mönüsü
Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.
Konaklama : 4* 5 * oteller
Rota : İstanbul - Ankara (450 KM), Ankara - Konya ( 263 km )

 

2. GÜN TAVUS BABA – SİLLE - AKŞEHİR - NASRETTİN HOCA TÜRBESİ – ETNOGRAFYA ARKEOLOJİ MÜZESİ İSTANBUL


Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği dönemin bilgini ve psikologu Tavus Baba ( Tuzcu Baba) asıl ismi Muhammed El-bini Türbesini ziyaret ediyoruz, türbe gezimiz sonrası Konya’nın 8 km kuzey batısında yer alan, Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde olması nedeniyle önemli bir yer olan Sille’ye hareket ediyoruz. Konya’da yaşayan Mevlevi Dervişlerince sürekli ziyaret edilmiş bu yeri panoramik olarak gezdikten sonra Akşehir’e hareket Hazır cevaplılığı ile ünlü ve birçoğumuzun hikâyelerini dinleyerek büyüdüğümüz Nasrettin Hoca Türbesi, Etnografya Arkeoloji Müzesi, gezilerimizin ardından Afyon – Kütahya – Bilecik – Adapazarı üzerinden İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve bir daha ki organizasyonumuzda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER


  • 1 gece yarım pansiyon konaklama
  • Ulaşım
  • Şeb-i Arus Tören bileti
  • Araç içi ikramlar
  • Profesyonel Rehberlik
  • Seyahat Sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


  • 1.gün sabah kahvaltısı
  • Öğle yemekleri
  • Akşam yemeğinde alınan içecekler, kişisel harcamalar
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri,

 

KULLANILACAK ARAÇLAR


Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre olmaktadır.
38 kişi ve üzeri Otokar Doruk MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner
31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi
27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan
15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen Crafter araçlar kullanılır.
MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO
46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.
NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER
46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.
MAN FORTUNA
46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvd oynatıcı
MİTSUBİSHİ SAFİR
46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvd oynatıcı
OTOKAR DORUK
38+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, SesSistemi, 15 Lcd Tv
OTOKAR SULTAN MAXİ
31+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv
ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN
27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv
MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER
15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi